Amber alert

« Listopad 2024 »

Obilježavanje Dječjeg tjedna
Autor: Tina Bošković Sertić, 8. 10. 2024.

U tjednu od 7. do 13. listopada 2024. godine Grad Rijeka u suradnji s udrugama i ustanovama organizira obilježavanje Dječjeg tjedna, tradicionalne manifestacije koja slavi prava, potrebe i dobrobit djece. Ove godine naglasak je na životno-praktičnim i tradicionalnim vještinama, uz moto „Ljubav djeci prije svega”. Dječji tjedan je poseban period u kojem se cijela zajednica okreće djeci, pružajući im priliku za učenje kroz igru i zabavu.

U suradnji s Društvom naša djeca, učenici naše škole u pratnji učiteljice Prirode, Nikoline Gotovac 2. listopada obišli su izložbu likovnih radova Lišće te sudjelovali u prezentaciji te dobili dobili edukativne letke o bioraznolikosti perivoja Drenove.

U pratnji pedagoginje Snježane Carević Tomac 3.listopada u 12 sati sudjelovali su u održavanju Dječjeg foruma. U prostorijama Informativnog centra za prevenciju kriminaliteta na području Grada Rijeke, Dolac 7b, predstavnici učenika osnovnih škola sudjelovali su na prvoj sjednici Dječjeg foruma. Radu se priključila i dječja pravobraniteljica s prezentacijom o dječjim pravima Konvencije UN o pravima djece i o rezultatima te aktivnostima koje se s tim u vezi provode u Rijeci i šire. Također, u srijedu 9. listopada predviđena je radionica Kud plovi ovaj brod-izrada papirnatih brodica s porukama za odrasle. Nakon izrade, brodice s pozitivnim porukama puštene su u more.

Sve edukativne i kreativne aktivnosti smišljene su s ciljem poticanja kreativnosti, učenja korisnih vještina za svakodnevni život i jačanja zajedništva.