Amber alert

« Listopad 2024 »

Hrvatska volontira 2024.
Autor: Tina Bošković Sertić, 23. 5. 2024.

Kao i brojnih ranijih godina, Osnovna škola "Centar" i ove godina sudjelovala je u nacionalnoj kampanji Hrvatska volontira. Ovogodišnja, četrnaesta po redu, kampanja održava se od 22. do 25. svibnja. Cilj nam je bio podići svijest javnosti o važnosti volontiranja i osobnog angažmana građana u doprinosu vrijednostima Europske unije. Svi učenici sudjelovali su u nekoj od pripremljenih radionica na razini škole koje su pokazale kako volontiranje generira europske vrijednosti poput ljudskog dostojanstva, slobode, demokracije, jednakosti, vladavine prava, ljudskih prava i solidarnosti.

Prije početka same aktivnosti, učenice i učenici proveli su volontere u kulturi po školi i tako ih na trenutak vratili u školske klupe.

U suradnji s volonterima u kulturi i njihovom voditeljicom Asjom Brusić ostvarili smo još jednu uspješnu suradnju. Program volontiranja u kulturi provodi gradska ustanova Hrvatski kulturni dom na Sušaku trajno je nasljeđe projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture.

U suradnji sa svestranom umjetnicom i predvodnicom street arta, Tanjom Blašković, uređivali smo postojeći mural ispred škole te sudjelovali u uređivanju trga koji povezuje tri škole.

U volonterskoj akciji sudjelovalo je više od 100 volontera.

Svima im odsrca zahvaljujemo na predivnom danu za pamćenje i sretni smo što smo mogli biti dio ovako plemenite akcije.