U ponedjeljak, 8.12. učenici 8. razreda obišli su putujuću izložbu Anne Frank- povijest za sadašnjost u Medicinskoj školi u Rijeci.
Izložba na tridesetak panela donosi detalje iz života obitelji djevojčice Anne Frank koja je krajem Drugog svjetskog rata stradala u nacističkom logoru poput mnogih drugih židovskih obitelji.
Izložba je ostvarena u sklopu projekta Povijest za svijest, a organizatori su Hrvatska edukacijska I razvojna mreža za evoluciju sporazumijevanja (HERMES) i Kuća Anne Frank iz Amsterdama.
Izložba je već obišla četrdesetak zemalja, a osim Rijeke, u Hrvatskoj je organizirana u desetak gradova.
Učenike su kroz izložbu vodile dvije učenice 2. razreda Medicinske škole koje su posebno obučeni volonteri vodiči na izložbi. Osim panela, učenici su pogledali i kratki film o životu obitelji Frank te su imali priliku vidjeti maketu kuće u kojoj se obitelj skrivala dvije i pol godine prije no što je otkrivena i odvedena u logor.
Učenici su izlaganje pratili s interesom i suosjećanjem.
Ana Bilen, učiteljica Povijesti


