Amber alert

« Srpanj 2024 »

PŠ "Orehovica"
Izvanučionička nastava: Fužine - Delnice
Autor: Snježana Carević Tomac, 17. 11. 2015.

Učenici područne škole Orehovica sa učenicima razredne nastave OŠ "Centar", ralizirali su izvanučioničnu nastavu u Gorski Kotar. Dana 5. studenoga 2015., krenuli su autobusima iz Rijeke, te posjetili Delnice, Popovićev mlin, Fužine, Bajersko jezero.

Evo kako su učenici doživjeli izlet.

Na izletu

(dječji radovi)

Sastali smo se jedno jutro ispred naše škole “Orehovica“ i čekali bus da možemo na izlet. Bus je došao po nas i krenuli smo. S nama je bio i učitelj Valter sa svojim prvašima i ostali učenici škole “Centar“. S naše desne strane vidjeli smo Cres. Nakon nekoliko minuta vidjeli smo selo. Na kućama, na fasadi i krovovima bile su razne zaštite za snijeg. Vidjeli smo velika i neka nova stabla. Zatim smo došli u Delnice i šetali do Popovićevog mlina, razgledali ga i kupili suvenire. Tamo je bio barba Denis koji nas je mnogo naučio o mlinu, brašnu i drugim stvarima. Kasnije smo mijesili tijesto, a za nagradu što smo obavili dobar posao. Denis je namijestio muziku pa smo svi plesali. Na putu prema autobusu hranili smo srne, srndaće i jedno tele. Nakon toga išli smo u Fužine. Stali smo da bi nešto pojeli. Nakon nekoliko minuta ukrcali smo se u vlakić i vozili oko jezera Bajer. Zatim za još nekoliko minuta, stali smo da bi se poigrali i pojeli. Nakon toga vlakić nas je doveo na isto mjesto gdje smo se ukrcali u njega. Teta koja je bila vodič izleta, rekla je: „Dok je sunce, vi se malo poigrajte!“. Nakon što smo se poigrali ukrcali smo se natrag u bus i pošli kući. Kad sam se vratila bila sam više nego presretna jer mi je to bio jedan od najboljih školskih izleta.

Veronika Rac, 3.r.

Kad sam se vozio u autobusu – naš vodič, govorila je o putu kojim prolazimo i da je s desne strane jezero Bajer. Zatim smo došli u Delnice, tamo je bio jedan čovjek, zvao se Denis. On nam je pokazivao mlin. U mlinu smo naučili kako se pravi brašno. Bili smo u suvenirnici, razgledali i kupovali sitnice za uspomenu. Nakon toga smo išli u restoran gdje je barba Denis zamijesio tijesto od kvasca, brašna i vode. Svina nam je dao po komad tijesta od kojeg smo svi izrađivali različite oblike. Tijesto s kojim smo se mi igrali, rekli su da će dati zečevima. Barba Denis nam je pripremio iznenađenje, pustio je muziku, uključio disko kuglu i mi smo svi plesali. Zatim smo išli hraniti malu lanad, mame srne, i tate srndaće. Poslije toga smo išli u Fužine i vozili se vlakićem pored jezera. Tu smo se odmarali, jeli i pili. Bili smo i na igralištu i igrali nogomet. Nakon toga smo se ukrcali u autobus i vratili se kući.

Antonio Zec, 3.r.

Ustala sam se iz kreveta puna uzbuđenja. Spremila sam torbu i krenula u školu. Ušli smo u bus i vozili se sve do Popovićevog mlina, razgledali ga i mijesili tijesto. Čovjek koji je vodio mlin (Denis) nam je uključio glazbu. Potom smo ušli u vlakić koji nas je vozio oko Bajer jezera koje je umjetno. Išli smo na igralište i tamo se igrali. Došla sam kući i tako umorna legla na kauč.

Dora Rendulić,4.r.

Putovala sam autobusom do Delnica u Popovićev mlin. Vidjela sam mnogo starih stvari koje su se davno koristile: stara pegla, stara lampa... U mlinu smo mijesili tijesto i plesali uz muziku. Hranili smo srne u šumi koja je ograđena žicom. U Fužinama smo se vozili vlakićem oko Bajer jezera i do jezera Lepenica. U jezero smo bacali kamenčiće i slučajno mi je pao mobitel u vodu. Umorni i zadovoljni sjeli smo u autobus koji nas je dovezao do naše škole.

Ena Buljević, 2.r.

Moji prijatelji iz razreda i jaišli smo s autobusom u Delnice u Fužine. U autobusu smo pjevali pjesme. Najprije smo posjetili Delnice. Bili smo u parku i u mlinu. Bilo je jako zanimljivo gledati kako se radi brašno. U mlinu smo radili tijesto. Na putu iz mlina smo vidjeli srne. Nakon toga išli smo u Fužine. Vozili smo se vlakićem i vidjeli Bajer jezero i Lepenicu. Nakon obilaska jezera vratili smo se kući. Bilo mi je lijepo na izletu.

Tara Cvijić, 2.r.

Krenuli smo autobusom prema Delnicama. Stigli smo. Uputili smo se u Popovićev mlin. U mlinu smo radili kruh. Poslije toga išli smo vidjeti srne. Posjetili smo i Fužine. Tamo smo se vozili vlakićem od jezera Bajer do jezera Lepenica. Igrali smo se i onda smo krenuli kući. Bio je to baš lijep izlet.

Marko Lužaić,2.r.

Krenuli smo od škole prema Fužinama. Stali smo u Delnicama jer smo išli u Popovićev mlin. Tamo smo gledali kako melju brašno i nama su dali da mijesimo tijesto. Nakon toga smo išli u Fužine na vožnju vlakićem. Onda smo posjetili Bajer jezero i jezero Lepenica. Nakon našeg izleta u prirodi krenuli smo kući.

Ema Turudić, 2.r.

Priloženi dokumenti: