Amber alert

« Srpanj 2024 »

Naše aktivnosti
Svjetski dan izumitelja 2022.
Autor: Tina Bošković Sertić, 14. 11. 2022.

Što su izumi i tko su izumitelji? Je li i pračovjek bio izumitelj? Koji su najveći izumi? Kako bi današnji svijet izgledao bez vizionara koji su svojim izumima mijenjali živote ljudi? Odgovorima na ta pitanja učenici produženog boravka bavili su se u tjednu posvećenom Danu izumitelja (9. studenog).

U zanimljivoj knjizi 100 izumitelja i istraživača koji su promijenili svijet pronašli su velikane svjetske povijesti čiji su genijalni izumi i otkrića promijenili svijet.

Nezaobilazan je bio i najpoznatiji animirani izumitelj profesor Baltazar sa svojim neobičnim izumima kojima olakšava život stanovnicima Baltazar grada uz pomoć mašte i pozitivne energije. Njemu u čast izradili smo plakat.

Povodom Dana izumitelja, koji potiče na stvaranje i jačanje vjere u vlastite izumiteljske ideje, organizirali smo aktivnost u kojoj su učenici osmislili svoj izum, te ga izradili.

Nastavili smo s upoznavanjem hrvatskih izumitelja. Tko je izumio padobran, brzinomjer, penkalu, torpedo, otiske prstiju, poznati lijek Sumamed, izmjeničnu struju…..učenici su istražili na internetu i napravili plakat koji je prezentirao Adriano iz 4.razreda.

Dobro smo se zabavili, a možda i potakli nekoga da u budućnosti obogati čovječanstvo nekim svojim izumom.

Svjetski dan izumitelja obilježen je u sklopu eTwinning projekta „Pokusi su nova fora 3“.