Međunarodni uspjeh učenika u likovnom izričaju
Autor: Snježana Carević Tomac, 2. 5. 2016.

Naši učenici, slikama glagoljice osvojili su 3 nagrade između pristiglih 1000 radova.
    Učenici 3. razreda postigli su veliki uspjeh na međunarodnom  likovnom natječaju. Među 1000 pristiglih radova osvojili su 3 nagrade na 16. Međunarodnom likovnom natječaju - Glagoljica u dječjem oku i srcu: Iserlohn - Rim - Molize - Zagreb 2016. Koncept  je to bračnog para Ankice i Ante Karačić, likovnih umjetnika iseljenika iz Iloka. U svoj su projekt uključili djecu iz Hrvatske  i djecu hrvatskih iseljenika. Na natječaj su pristigli radovi iz: Italije, Njemačke, Švicarske, Hrvatske, Australije, Čilea, Argentine, Srbije, BiH i Slovenije .

Tema  ovogodišnjeg natječaja bila je: Glagoljica u dječjem oku i srcu, a slikarske tehnike bile su raznovrsne: kombinirana tehnika, kolaž, flomaster,  tuš  i druge.
   Natječaj je bila iznimna prilika da se glagoljica približi djeci u Hrvatskoj i u svijetu. Među toliko radova  stručni žiri sastavljen od njemačkih  likovnih umjetnika i likovnih djelatnika  u kategoriji od 1.- 4. razreda , nagradio je i tri rada učenika 3. razreda OŠ "Centar ", a to su učenici: Dino Bećar (3. razred), zauzeo je 3. mjesto, Paola Dundović (3. razred) zauzela je 4. mjesto i Enea Sušanj (3. razred ), zauzela je 4. mjesto.
           Mentor im je  učiteljica Jasna Citković.
Proglašenje najuspješnijih radova održano je 19. 4. u Gradskoj galeriji u Iserlohnu, a fotografija brojnih izloženih radova proglašena je fotografijom tjedna u IKZ der Western. Nakon Iserlohna  izložba putuje u Rim, pa Molize, zatim u Tkon. Nadalje odlazi u Zagreb, te naposljetku u Zadar.
Ponosni smo što smo i mi dio te izložbe .