Početak nastave makedonskog jezika
Autor: Snježana Carević Tomac, 18. 9. 2014.

Svečani početak nastave na makedonskom  jeziku

Učenici makedonskog jezika i njihovi učitelji OŠ „Centar“ u Rijeci, dana 17. rujna 2014.g. organizirali su svečanu proslavu za uspješan početak školske  godine i učenje  makedonskog jezika i kulture kroz predmet "Njegovanje  makedonskog jezika i kulture".

Članovi makedonskog društva "Ilinden" na čelu s predsjednikom Ilijom Hristodulovim, predstavnikom makedonske nacionalne manjine u PGŽ, Mihailom Davčevskim, te potpredsjednica društva i voditeljicom folklora Ivonom Dunovski Mitev upoznali su prisutne s dosad naučenim te novitetima u provođenju nastave makedonskog jezika.

Svi prisutni gosti dočekani su  pjesmom, igrom, plesom, recitacijama i makedonskim  specijalitetima, a samu priredbu otvorila je naša ravnateljica Nedjeljka Debeli, prof.

Naša škola dobila je na poklon udžbenike na makedonskom jeziku čime će učenici puno lakše savladati i raditi u školi makedonskog  jezika.

Svoje želje za uspješnu školsku godinu prisutnim je učenicima prenio i profesor Vasil Tocinovski, poznat makedonski pisac, eseist i kritičar.