Ovčje runo, vrijedne ruke i ljubavi puno
Autor: Snježana Carević Tomac, 29. 4. 2014.

Učenici 4.razreda Osnovne škole „Centar“ završili su školski eko projekt " Ovčje runo, vrijedne ruke i ljubavi puno" prijavljen na Emmezetin natječaj za eko projekte . Od odbačene ovčje vune s otoka Cresa, tehnikom filcanja izradili su prostirke za kućne ljubimce i napuštene životinje u Riječkom azilu.

Cilj je bio:

1.  iz prirode ukloniti dio odbačenih ovčjih runa i recikliranjem pretvori u uporabne predmete.Tako ćemo skrenuti pažnju da vuna nije otpad već korisna sirovina.

2. vlastitim kućnim ljubimcima napraviti ugodnu prostirku za njihov kućni kutak.

3. napraviti niz uporabnih filcanih suvenira, prodati ih, te prikupljeni novac donirati Udruzi volontera „Traži se prijatelj“ koji se brinu o napuštenim životinjama i njihovom udomljavanju. Novac će biti namijenjen za veterinarsku skrb.

4. skrenuti pažnju u našoj školi i našem gradu na vunu, kao prirodno bogatstvo koje se baca, te na potrebu da se pomogne napuštenim životinjama

5. druženje unutar razreda i ugodno provođenje zajedničkog slobodnog vremena.

Rezultati projekta su:

1. Uklanjanje stotinjak odbačenih runa iz prirode

2. Svaki kućni ljubimac dobio je svoju prostirku s imenom

3. Uspostavila se trajna suradnja sa Udrugom volontera „Traži se prijatelj“ iz Rijeke, te smo Udruzi donirali sredstva od prodanih suvenira

4. Nasmijani, sretni i složni, četvrtaši su se aktivno uključiti u borbu za čistiji okoliš i humaniji svijet.