„Djeca u školama za djecu u bolnicama"
Autor: Vjeran Starčić, 21. 6. 2023.

Učenici naše škole, s područnom školom Orehovica, uključili su se u aktivnost udruge CRVENI NOSOVI klaunovidoktori koja već 13 godina unosi radost na dječje odjele u bolnicama, olakšava teške trenutke roditeljima i pomaže ljudima koji se nalaze u kriznim situacijama. Njihova misija je pomoću umjetnosti profesionalnog klauniranja, humora i smijeha vratiti osjećaj radosti, sreće i optimizma svima kojima je to potrebno. Klaunovidoktori redovito su prisutni na 65 dječjih odjela u bolnicama diljem Hrvatske, a crvenonosnu misiju kontinuirano šire te smišljaju nove načine kako stvoriti sretniju budućnost za sve. Ove godine, i naša se škola pridružila projektu „Djeca u školama za djecu u bolnicama“ kako bi se svijest o važnosti osmijeha onda kad je najteže probudila u što većem broju djece, ali i odraslih. Cilj projekta bio je potaknuti empatiju među učenicima te podijeliti s njima ljepotu i radost davanja.

Učenici su na satovima redovne nastave razgovarali o osjećajima koji se javljaju u bolnici, a zatim crtali svoje klaunove kako bi na taj način iskazali vrstu potpore svoj djeci koja su na bolničkom liječenju. Crteži naših učenika oplemenila su projekt „Djeca u školama za djecu u bolnicama“, a vjerujemo kako će naši učenici generacijama koje tek dolaze nastaviti pokazivati što sve možemo postići snagom zajedništva.