„Ubaci čep za skupi lijek!“
Autor: Vjeran Starčić, 20. 6. 2023.

Učenici područne škole „Orehovica“ čitave su godine uz svoje razredne učiteljice bili vrijedni i marljivo sakupljali čepove u sklopu podrške humanitarnoj akciji „Ubaci čep za skupi lijek!“. Inače ova se humanitarna akcija provodi se na području cijele Republike Hrvatske, a naši su učenici već prepoznali njezin humanitarni, ekološki i solidarni cilj te se revno dali u prikupljanje čepova koji prodajom postaju sredstvo pribavljanja novca u svrhu liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranja potrebnih lijekova i medicinskih pomagala. Prikupljali su se sve vrste plastičnih čepova i poklopaca od vode, sokova, mlijeka, jogurta, sireva, deterdženata, omekšivača, ulja i slično. Svi čepovi prikupljeni u školi te će biti predani udrugama koji okupljaju oboljele od MS-a i oboljele od leukemije i limfoma.

Ova prekrasna skupina mladih i aktivnih učenika u svojoj su zajednici napravili izuzetno mnogo, te pozivaju i vas da nastavite darivati svoje vrijeme, prikupljate čepove ukoliko ste u mogućnosti te pomognete svima kojima je pomoć potrebna.