Realizacija nagrade za video uradak povodom obilježavanja Dana ružičastih majica
Autor: Vjeran Starčić, 16. 6. 2023.

Učenici Osnovne škole „Centar“ nagrađeni su posjetom policijskom brodu „Marino Jakominić“ i sudjelovanjem u jednom radnom danu pomorske policije Policijske uprave primorsko-goranske. Nagradu su osvojili kao autori najboljeg video uratka na natječaju koji je Ured načelnika Policijske uprave primorsko-goranske organizirao povodom obilježavanja Dana ružičastih majica, 22. veljače. Njihov video uradak „Pink shirt day“ izabran je između više pristiglih radova učenika osnovnih škola, a u njegovu stvaranju sudjelovali su i za to nagrađeni sljedeći učenici Multimedijske grupe.

Učenike je u ime Postaje pomorske policije Rijeka dočekao i pozdravio zapovjednik broda pomoćnik načelnika Kristijan Gregov.
Policijski brod je kod učenika izazvao veliko zanimanje pa su krenuli u njegov obilazak, zadržavajući se posebno u kormilarnici, gdje im je zapovjednik broda objasnio kako se upravlja brodom te odgovorio na pregršt pitanja čemu služe pojedini dijelovi upravljačke ploče. Posebno ushićenje učenika izazvalo je njihovo aktiviranje brodske sirene. Upravitelj stroja Juraj Štiglić proveo je učenike i ostalim dijelovima broda pa su tako vidjeli: strojarnicu, salon i kabine posade, brodsku kuhinju i otvoreni most. Odgovarajući detaljno na njihova brojna pitanja podučio ih je o proceduri  u slučaju pada čovjeka u more i pravilima prednosti pri mimoilaženju dva broda. Ovim zanimljivim i poučnim nagradnim posjetom policijskom brodu učenici su za ovu školsku godinu završili suradnju s policijskim službenicima Policijske uprave primorsko-goranske, a dosad uspješna suradnja nastavit će se i u sljedećoj školskoj godini  kroz različite preventivne programe i sadržaje.

Ovaj video uradak pod originalnim nazivom "Pink shirt day" kreiran je su učenicima multimedijske grupe povodom e-Twinning projekta V.A.L.U.E. kao jedan od aktivnosti u kojima smo učili, razvijali i osvjestili među sobom i drugim učenicima iz drugih zemalja (Mađarske, Grčke, Turske i Hrvatske) koliko je važno poštivati druge, drugačije, učiti o razičitim kulturama i razvijati vrijednosti, toleranciju i empatiju. Video je s tim razlogom napravljen na engleskom jeziku kako bi što više ljudi razumjelo poruku koju šaljemo, a video uradak možete pogledati ovdje.