eTwinning oznaka
Autor: Biljana Žutelija, 25. 5. 2023.

Naša škole dobitnica je eTwinning oznake za škole za nadolazeće razdoblje 2023./2024. Ovo je veliko postignuće eTwinning tima u našoj školi jer podrazumijeva kako su aktivnosti koje provodimo u školi strukturirane, uključive i zanimljive učenicima. Djelatnici naše škole i prošle su školske godine provodili eTwinning projekte u nastavi čiju je vrijednost prepoznala i Nacionalna agencija naglasivši kako su projekti koristili napredne pedagoške inovacije, a suradnja za iste bila je ostvarena među partnerskim ustanovama u Hrvatskoj i inozemstvu. Projekti u kojima su sudjelovali učitelji škole „Centar” bili su nagrađeni oznakama kvalitete.

Sama oznaka predstavlja čast i univerzalnu vrijednost u odgojno-obrazovnom sektoru. Ovu oznaku dobivaju one škole koje prednjače u području digitalne prakse i vode računa o sigurnosti na internetu. Oznaka podrazumijeva i sudjelovanje u programima stručnog usavršavanja namijenjenima dijeljenju dobrih praksi i pohađanje posebnih mrežnih događaja. Izuzetna nam je čast što smo predanošću zaslužili oznaku koju smo nosili i prošle godine te nastavljamo predano raditi i promicati eTwinning i njegove vrijednosti.