Metar do bolje klime
Autor: Biljana Žutelija, 24. 4. 2023.

U natječaju za učeničke radove Tematske mreže za pravednu i niskougljičnu tranziciju za edukaciju, tranziciju, adaptaciju i razvoj „Metar do bolje klime” rad učenice osmog razreda, Lucije Dundović odabran je za nagrađivanje od strane stručnog Povjerenstva Foruma za slobodu odgoja. Pod mentorstvom učiteljice Ane Mioč, njezin rad Utjecaj globalnog zatopljenja na polarne životinje osvojio je nagradu među ostalim kreativnim rješenjima.

Natječaj je želio potaknuti učenike i učenice na promišljanje, istraživanje i predstavljanje stavova, ideja i istraživanja o klimatskim promjenama, klimi i održivosti. Učenički su radovi osim „u kakvom okolišu živim” i „kakav okoliš želim” trebali prenijeti i poruku „kako klimatske promjene utječu na naš život“ te što svatko osobno može učiniti za ublažavanje posljedica klimatskih promjena i očuvanje bioraznolikosti.
Poziv na sudjelovanje bio je jedan od načina kojima želimo nadolazeće generacije potaknuti na promišljanje o održivoj budućnosti te što mi kao društvo možemo učiniti kako bismo se bolje prilagoditi klimatskim promjenama.
Čestitamo mentorici i učenici na izvrsnom uspjehu!