TRAGOM HRVATSKE PISMENOSTI
Autor: Snježana Carević Tomac, 26. 5. 2012.

25. 5. 2012. godine obilježili smo Dan škole tako što smo imali tematsku nastavu, odnosno, projektni dan.

slike pogledajte u fotogaleriji

Ana Maras, 8. razred

Zadana tema je bila Tragom hrvatske pismenosti. Nastava je održana u raznim radionicama. Tako su u mlađim razredima učenici izrađivali i crtali glagoljska slova od raznih materijala, kuhala se palenta, filcala se vuna i izrađivalo se razne predmete, a kasnije su učenici posjetili prezentacije radionica koje su bile organizirane za učenike starijih razreda.

Učenici starijih razreda bili su, već prema svojim interesima, uključeni u radionicu učenja glagoljskih slova, istraživački rad o počecima hrvatske pismenosti, izradu glagoljskih slova od stiropora, skladanje školske himne, proučavanje biljaka karakterističnih za naše podneblje te su na kraju sudjelovali u kvizu koji je objedinio sve aktivnosti provedene tog dana u školi.

Ovakav nastavni dan svima je puno zanimljiviji od onih uobičajenih jer je puno življe u školi, svi se međusobno družimo i prezentiramo jedni drugima ono što smo radili i naučili.

Ana Maras, 8. razred