Večer matematike 2022.
Autor: Tina Bošković Sertić, 6. 12. 2022.

U ponedjeljak, 5. prosinca 2022. u 17 sati u Osnovnoj školi „Centar“ održana je Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i voditeljicu događanja, učiteljicu Natašu Mesaroš Grgurić. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Cilj je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva zabavnu stranu matematike te dokazuje da matematičke probleme svi mi svakodnevno uspješno rješavamo. Učenici su sudjelovali zajedno sa svojim roditeljima te su na svojevrsnim „matematičkim stanicama“ uspješno rješavali unaprijed pripremljene zadatke. Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća, potiče razvoj kvalitetnog odnosa te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove. Uz svakog je učenika, osim roditelja bio i „dežurni pomagač“. Ovim putem zahvaljujemo predanim i vrsnim matematičarkama iz osmog razreda koje su nam pomogle u provedbi Večeri matematike. Pozivamo vas da nam se priključite sljedeće godine i okušate se u rješavanju zadataka, a dotad provjerite kako smo se zabavili u galeriji fotografija!