Posjet osmaša Vukovaru
Autor: Tina Bošković Sertić, 17. 10. 2022.

Učenici osmog razreda u pratnji razrednika Zorana Nikodića sudjelovali  su u terenskoj  nastavi  i posjetili su Vukovar 13. i 14. listopada. S ciljem učenja i poučavanja o Domovinskom ratu, na autentičnim mjestima te od samih sudionika događanja, časnika HV, učenici su imali prilike čuti mnogo toga zanimljivog.

Organiziranim prijevozom autobusom stigli su u Vukovar te su krenuli u razgledavanje  Memorijalnog centra  Domovinskog rata. Učenici su zorno gledali različite vrste naoružanja.  Posebno zanimljivi bili su zrakoplovi, tenkovi i raketni bacač.

Obišli su mnoge lokalitete: Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, aleju branitelja, Spomen dom – Ovčara i Spomen dom hrvatskih branitelja.

Učenici su posjetili i muzejske postave Gradskog muzeja te Muzej vučedolske kulture  koji se nalazi uz sam Dunav. To je jedinstven postav u svijetu koji je posvećen jednoj prapovijesnoj kulturi. Upoznali su život Vučedolaca, njihove nastambu, odjeću, oruđa. Nakon cjelokupnog posjeta, učenici su sretno stigli kući u Rijeku u kasnim poslijepodnevnim satima.