Završna svečanost projekta “Slikovnicom povezani”

Dječja kuća će u srijedu 8. lipnja 2022. godine u 18 sati ugostiti učenike i učitelje, sudionike eTwinning projekta „Slikovnicom povezani“. Učenici 4. razreda matične škole pod mentorstvom učiteljice Nataše Mesaroš Grgurić sudjelovali su u ovom hvalevrijednom projektu čiji je cilj bilo upoznavanje i otkrivanje svijeta slikovnica kroz pisanu riječ, ali i kroz oči umjetnika-ilustratora.

Učenici su na maštovit i kreativan način prionuli na rad i započeli slikovnicu koju su nazvali "Nenađena mumija" te su je predali 4. razredu OŠ Bakar, dok su učenici OŠ Bakar dali našim učenicima svoj "Hip hop u 5. razredu". Mali autori će na završnoj svečanosti predstaviti svoj rad u projektu te svijetu obznaniti svoje slikovnice. Očekujemo veliki broj kreativaca i veselimo se što će Dječja kuća povezati slikovnice, učenike, učitelje i stvaralaštvo.

Nakon sutrašnje svečanosti u Dječjoj kući, projekt ne završava jer slikovnice putuju na izložbu. Bit će najprije izložene u Dječjem odjelu “Stribor” do 11. lipnja, a zatim u Gradskoj knjižnici Crikvenica gdje će ih posjetitelji moći prolistati i pročitati između 13. i 16. lipnja 2022. godine.

Pozivamo sve da nam se pridruže sutra na završnoj svečanosti!

Pročitajte naše slikovnice:

NENAĐENA MUMIJA