Lagane laže šire se školom
Autor: Snježana Carević Tomac, 29. 11. 2010.

U utorak, 23.11.2010. godine u goste nam je došla Ivana Francišković. Ova mlada autorica, rodom iz Karlovca, spustila se  jednom od svojih četiriju rijeka do naše škole i donijela nam sunce nakon mnogih tmurnih i kišnih dana.

Ali to nije sve!

Ali to nije sve!

Donijela je i svoj roman prvijenac Lagane laži.

Ovaj roman prepun je Smotanaca (Keka, Rotkvićka, Tomo, Ljubinka, teta Ruža, Krešo, Boki) koji laganim lažima ili bolje rečeno prešućivanjem istine zapliću radnju iz koje se na kraju sami moraju vaditi.

Priča je smotano-zabavna i nenametljivo poučna, jer ipak se radnja odvija u Vrlingradu.

Autorica je predstavila likove i radnju romana preko testa koji su učenici zajedno sa njom rješavali. Bio je ovo vrlo zabavan način upoznavanja sa novim djelom.

Smotance možete potražiti i na facebooku kako bi doznali što više o njima, komentirali ih i možda čak sudjelovali u njihovom kreiranju jer…autorica najavljuje nove nastavke i to uskoro.

Još samo brzo uletite, smotano ili ne, u knjižnicu i potražite svoj primjerak Laganih laži.