Sudjelovali smo u radionici izrade stripa
Autor: Nedjeljka Debelić, 11. 3. 2020.

Učenici makedonskog jezika po modelu „C“, zajedno s učenicima slovenskog, ruskog i albanskog jezika, sudjelovali su 09.03.2020. na radionici stripa u OŠ Pećine. Radionica je bila dio kurikulum projekta „Baltazar je iz našeg grada“ u kojem su okupljene sve nacionalne manjine grada Rijeke u kojima se održavaju nastave po modelu „C“. Dvosatnu je radionicu vodio strip crtač i autor stripa Tihomir Ticulin iz Zagreba, a između svih učenika sudjelovale su i naše male umjetnice Marija Žaboska, Liridona Hysenai i Leona Bojić pod mentorskom palicom njihove učiteljice Natalije Lekovske.

Na radionici su učenici naučili kako se izrađuju stripovi što je bio odličan uvod za ono što slijedi u svibnju kada je planirana izložba stripova gdje će biti izloženi njihovi radovi koje će izraditi u narednom periodu. Tom prilikom su naše učenice donijele i prigodni plakat koji je izrađen na nastavi makedonskog jezika, te će isti biti također izložen na izložbi. Učenici su uživali u dvosatnom druženju te su pritom upoznali nove prijatelje iz drugih nacionalnih manjina pa su kućama na kraju otišli prepuni sjajnih dojmova.

Zahvaljujemo se pritom ravnateljici OŠ Pećine Jasni Vukonić-Žunić na odličnom prijemu i sjajnom gostoprimstvu.