PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Autor: Snježana Carević Tomac, 27. 5. 2019.

24. svibnja 2019. obilježili smo Dan škole, koji svake godine obilježavamo u Tjednu volontera kada prigodnim kulturno-obrazovnim programom ostvarujemo suradnju s Galerijom Kortil. Ovogodišnji školski, interdisciplinarni projekt odvijao se pod sloganom Mostovi spajaju. Svaki predmet dao je svoj pogled na temu: tako su se istraživali najljepši mostovi Europe, materijali od kojih se mogu graditi mostovi, izrađivali se i kreirali različiti mostovi, pjevale se i recitirale pjesme, a mostove smo pronašli čak i u Kemiji.

Program je započeo prigodnim društvenim igrama na školskome trgu i sportskim igrama za starije i niže razrede, a kulturni program započeo je makedonskim melodijama i slasticama, kao i grobničkom palentom kumpiricom čime smo htjeli istaknuti posebnost rada naše škole u očuvanju i uvažavanju različitosti.

Prigodni program za roditelje u kojemu su djeca predstavila rezultate svojega rada predviđen za poslijepodnevne sate trajao je ispunjeno i veselo sat vremena popraćen brojnim spontanim aplauzima.

u fotogaleriji možete pogledati još fotografija svih događanja, a u privitku se nalazi prezentacija o svim sudionicima ovog interdisciplinarnog projekta "Mostovi spajaju", te video uradak multimedijske grupe na temu:

Priloženi dokumenti:
volonteri-letak2019.pdf (1.99 MB)