1. nagrada za likovni rad Valnea Jurković, 8. razred
Autor: Administrator , 3. 5. 2018.

Rezultati SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade:

Likovni radovi

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Džepna elektrana
1. nagrada: Valnea Jurković, 8.r., OŠ Centar, Rijeka
2. nagrada: Ana Ptičar, 8.r., OŠ Ljudevita Gaja, Krapina
3. nagrada: Elizabeta Bosak, 6.r., OŠ Milan Brozović, Kastav
3. nagrada: Rea Šantak, 8.r., OŠ Bedekovčina, Bedekovčina

Hrčkorog
1. nagrada:  Stella Sumić, 8.r., OŠ – SE San Nicolo LIADO, Rijeka
2. nagrada: Lana Benzia, 8.r., OŠ – SE San Nicolo LIADO, Rijeka
2. nagrada: Viktorija Vuković, 5.r., OŠ Braća Radić, Koprivnica
3. nagrada: Vida Kelić, 8.r., OŠ Cestica, Cestica
3. nagrada: Ena Vrančić, 6.r., OŠ Hugo Kon, Zagreb

Čestitamo Valnei i njenoj mentorici, učiteljici likovne kulture, Silvani Konjevodi!

Nagrađenim učenicima nagrade će biti uručene na svečanoj Skupštini SFere koja će se održati u sklopu najveće hrvatske SF konvencije, SFeraKona, i to u subotu 12. 05. 2018. g., u 20:00 sati, u prostorijama Fakulteta elektrotehnike i računarstva (Unska 3, Zagreb, glavni ulaz).

Društvo SFera (www.sfera.hr) je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj, te potiče domaće SF stvaralaštvo kroz kulturne programe, poput SFeradionice (radionice kreativnog pisanja), Lekt-SF-Ire (književnog kluba), SF Vintage (projekcije filmova s predavanjima), Žanrovski žrvanj (radionica kreativnog pisanja za učenike srednjih škola), Predavanja u SFeri, SFera u Profilu, Sfera u Booksi, i SFeraKon. Osnovni cilj Društva je združiti ljude, prvenstveno djecu i mladež, koje interesiraju znanstvena fantastika i srodni žanrovi (fantasy, nadnaravni horor) te znanost općenito. SFera također dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela - nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

SFeraKon (www.sferakon.org) je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove će se godine održati 40. put za redom.