Na natjecanju "Moja Rijeka" petaši osvojili 2. mjesto
Autor: Administrator , 23. 4. 2018.

U petak, 20.4.2018., učenici 5. razreda, polaznici izbornog predmeta Moja Rijeka sudjelovali su na natjecanju "Moja Rijeka" i u jakoj konkurenciji osvojili 2. mjesto.
Ove je godine Grad Rijeka po prvi puta organizirala projekt Moja Rijeka u sklopu Festivala sporta i rekreacije Homo si teć, koji je zamišljen kao edukativno - natjecateljski program namijenjen učenicima 5. i 6. razreda. Natjecanje se idejno naslanja na izborni školski predmet i priručnik za zavičajnu nastavu istog imena, pokrenut 2013. godine u riječkim osnovnim školama. Cilj je bio na zabavan način, kroz igru, riječkim osnovnoškolcima pružiti interaktivnu edukaciju o tradiciji, kulturi i povijesti svoga grada. Samo natjecanje bilo je podijeljeno u dva dijela. Prvi dio bilo je orijentacijsko natjecanje koje uključuje pronalazak točaka od kulturno-povijesnog značaja Kao dokaz o uspješnoj potrazi učenici su se morali fotografirati uz markaciju na svakoj točki obilaska, te pri dolasku na cilj pokazati fotografije na uvid žiriju. Razredi koji su uspješno prikupili fotografije svih točaka mogli su nastaviti natjecanje kroz kviz znanja.

U natjecanju je sudjelovalo 16 timova iz gotovo svih riječkih osnovnih škola te su se 5. i 6. razredi natjecali ravnopravno - nisu bili podjeljeni prema uzrastu.

Prvo mjesto osvojila je škola Kozala na čemu im iskreno čestitamo. Škola Centar osvojila je 2. mjesto i ulaznice za kino za cijeli razred. Treće mjesto osvojila je škola Škurinje kojoj također čestitamo.

Sveukupno je natjecanje je trajalo od 10 do 14h i unatoč vrućini i napetosti na kvizu znanja, super smo se zabavili!