PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Posjetili smo izložbu Mali princ: putovanje
Autor: Administrator , 13. 4. 2022.

Dana 12. travnja (u utorak), učenici produženog boravka posjetili su u Exportdrvu izložbu Mali princ. Izložbi je prethodio istraživački dio ispred Exportdrva koji osmišlje za vježbanje i igru. Na ulazu su  preuzeli putovnice i krenuli na putovanje neobičnim planetima susrečući različite likove i izazove. Na našu planetu, učenici su se vratili puni dojmova. Iako još nisu pročitali ovo poznato djelo,  uživali su u putovanju istraživačkom učenju.

U srijedu, 13. travnja 2022., učenici 7. i 8. razreda u pratnji ravnateljice Tine Bošković Sertić i učiteljice Tanje Matijević posjetili su interaktivnu izložbu Mali princ: putovanje. Mali princ je zaista oživio u Rijeci – mali i veliki, uz pomoć mašte, mogli su otkrivati i učiti o magičnom svijetu Malog princa.

Učenicima su se osobito svidjeli predivni citati s kojima su se već susreli čitajući knjigu. Bilo im je vrlo zanimljivo jer su putujući izložbom mogli i sami istraživati i sudjelovati, brojati zvijezde, kreirati svoj planet, diviti se svemirskim prostranstvima, a na kraju su putovanje završili na planetu Zemlji. Ova predivna izložba oduševila je naše učenike, a Mali princ ispunio je njihovo srce.

Čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo.

(Antoine de Saint-Exupery: Mali princ)