PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Oznaku eTwinningove škole od danas nosi i naša škola
Autor: Nedjeljka Debelić, 22. 3. 2021.

Oznaku eTwinningove škole od danas ponosno nose 93 predškolske ustanove, osnovne i srednje škole iz Republike Hrvatske!  I naša škola ponosno nosi taj naziv. Čestitamo svim zaslužnima na  ovom velikom priznanju!

Što znači imati oznaku eTwinningove škole:

Te škole aktivno promiču vrijednosti i pedagošku praksu eTwinninga, referentna su točka za svoju lokalnu zajednicu i predstavljaju model za druge škole.

Koje su koristi?

eTwinningove škole:

Osoblje i ravnatelji škola kojima je dodijeljena oznaka potiču se na sudjelovanje u programima stručnog usavršavanja posebno namijenjenima ovoj vrsti učenja te se mogu pridružiti eTwinningovoj grupi radi dijeljenja dobrih praksi, suradnje i pohađanja posebnih mrežnih događaja.

eTwinning je zajednica škola u Europi.

eTwinning nudi platformu za odgojno – obrazovne djelatnike (učitelje, ravnatelje, knjižničare, itd), koji rade u školama i dječjim vrtićima europskih država sudionica eTwinninga. Putem ove platforme članovi mogu komunicirati, surađivati, razvijati projekte, razmjenjivati znanja i iskustva te postati dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta,