PŠ Orehovica

« Ožujak 2024 »

Obilježen Međunarodni dan obitelji u suradnji s MUPom
Autor: Administrator , 16. 5. 2019.

U Informativnom centru za prevenciju kriminaliteta na području grada Rijeke, danas je u povodu obilježavanja Međunarodnog dana obitelji održano više zanimljivih aktivnosti kojima je prisustvovalo tridesetak učenika osmih razreda riječkih osnovnih škola  „Kozala“ i „Centar“. Aktivnosti je organizirao Odjel prevencije Policijske uprave primorsko-goranske u suradnji s Glazbenom školom Ivana Matetića Ronjgova i Školom za primijenjenu umjetnost Rijeka.

Tako su djeca imala priliku poslušati glazbeni program u realizaciji Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova u sklopu kojega su učenici  Marko Leskovar i Dino Đerić Baričević održali više izvedbi poznatih svjetskih  glazbenih umjetnika.

Nakon glazbenog programa učenici su mogli pogledati video uradak „Trag“ u kojem je prikazano nasilje u obitelji s porukom koja govori da su i zlostavljači nekad bili žrtve. Video uradak je izradio Mario Puškarić učenik Škole za primijenjenu umjetnost Rijeka.

U nastavku aktivnosti, policijski službenik Odjela prevencije Dario Tonković održao je predavanje na temu „Prevencija nasilja“ tijekom kojega je učenike upoznao s različitim pojavnim oblicima nasilničkog ponašanja te mogućim zlouporabama novih tehnologija.

Također, svi prisutni imali su priliku pogledati izložbu likovnih radova koje su izradili učenici Škole za primijenjenu umjetnost Rijeka na temu „Obitelj“ .

Preuzeto s https://primorsko-goranska-policija.gov.hr/vijesti/rijeka-obiljezen-medjunarodni-dan-obitelji/25057